7 FB Událost

15-12-2020

The Animals and Friends

Start:

20:00

Pořadatel:

Brnokoncert

Cena od: 490 CZK

Koupit vstupenku

Místa předprodeje:

goout.cz

Britští The Animals and Friends se vracejí do ČR

V úterý 15. prosince a ve středu 16. prosince 2020 rozezní sál brněnského Sono Centra a Divadla Hybernia v Praze písně jedné z legend druhé poloviny 60. let – skupiny The Animals, která je vedle Beatles či Rolling Stones řazena mezi klenoty britské hudby. Nejen znalcům se hned vybaví zejména písně The House of the Rising Sun či Don’t Let Me Be Misunderstood.

The Animals je původně rhythm&blues a rocková kapela z 60. let. Zřejmě nejstylovější britská skupina vznikla jako Alan Price Combo v Newcastelu, kde hrávala pravidelně každou sobotu v nabitém Downbeat Clubu. Poté, co na post zpěváka nastoupil Eric Burdon, přesídlili do honosnějšího klubu A-Go-Go a začátkem roku 1964 změnili jméno na The Animals. Pak vystupovali v klubech v Londýně a okolí. Mnoho hitů kapely obsadilo přední místa anglické i americké hitparády. Po dvou albech – The Animals a Animals Track – Alan Price soubor v květnu 1965 opustil.

Od roku 2003 koncertuje formace pod názvem The Animals and Friends a tvoří ji dva původní členové John Steel, který je též spoluzakladatelem původního bandu, a Mickey Gallagher a jsou doplněni o Danny Handleyho a Roberto Ruize.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.