7 FB Událost

03-11-2020

Hundred Seventy Split + Lipa & Andršt Blues Band

Start:

20:00

Pořadatel:

Sono Records

Cena od: 390 CZK

Koupit vstupenku

Místa předprodeje:

goout.cz

Britští HUNDRED SEVENTY SPLIT se téměř po roce vracejí do České republiky. Odehrají u nás hned tři exkluzivní vystoupení. Své turné nazvané „CZ/SK tour“ zakončí kapela koncertem v Novém Městě nad Váhom na Slovensku.

Celou šňůru Hundred Seventy Split odstartují 3. listopadu v brněnském SONO centru, kde ještě vystoupí Peter Lipa & Luboš Andršt Blues Band. Koncert se má nést v duchu legendárního Woodstocku, od jehož konání v loňském roce uplynulo padesát let. O den později, tedy 4. listopadu se HSS přesouvají do Městského divadla v Kolíně a 5. listopadu zahrají v českobudějovickém klubu Highway 61. Na obou koncertech už budou vystupovat sami.
CZ/SK tour bude zakončeno 7. listopadu v Novém Mestě nad Váhom v klubu Blue Note. Také zde zahraje britské trio samostatně a zavzpomíná na Woodstock.
V současné sestavě Hundred Seventy Split je baskytarista Leo Lyons, jeden ze zakládajících členů kapely Ten Years After, s níž vystupoval od jejího vzniku v roce 1966 do roku 2014; dále zpěvák a kytarista Joe Gooch, který byl členem Ten Years After v mezi lety 2003 až 2014, a bubeník Damon Sawyer.

Gooch a Lyons spolu nejprve pro Ten Years After skládali nové písně. Jejich společná práce nakonec vyústila v první desku HSS, která vyšla v roce 2010 s názvem The World Won´t Stop. Následně oba umělci Ten Years After opustili a naplno se začali věnovat pouze Hundred Seventy Split.
Z jejich spolupráce se zrodila alba HSS (2013) a Tracks (2016). V roce 2015 vyšlo živé 2CD The Road Live. V loňském roce vyšlo album Live „Woodstock 69“, které zachycuje koncertní záznam speciálního programu připraveného speciálně pro padesátileté výročí kultovního festivalu. Tento program měli možnost vidět i pražští fanoušci v Lucerna Music Baru.

V roce 1981 založil kytarista Luboš Andršt spolu se zpěvákem Peterem Lipou kapelu Luboš Andršt Blues Band. V první sestavě se objevili ještě Vladimír „Guma“ Kulhánek (baskytara), Jan Kubík (saxofon), Ondřej Konrád (foukací harmonika) a Jaromír Helešic (bicí).
Obsazení skupiny se mnohokrát měnilo. Za zmínku stojí fakt, že ve skupině v letech 1990–1994 působil německý bluesman Ignaz Netzer. Neznámější deska Luboš Andršt Blues Bandu se jmenuje Blues z lipového dřeva (1984).
V Brně Luboš Andršt Blues Band vystoupí v sestavě: Peter Lipa (zpěv), Luboš Andršt (kytara), Vladimír „Guma“ Kulhánek (baskytara), Jan Holeček (hammond), Ondřej Konrád (foukací harmonika) a Pavel Razím (bicí).

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.